Томат Чорне серце Бреда опис індетермінантного сорти з фото

Опис томата Чорне серце Бреда, характеристики і рекомендації по вирощуванню

Томат Чорне серце Бреда виділяється винятковою ароматом і смаком, великим розміром плодів і красивим, незвичайним кольором. Характеристика і опис цього сорту допомагають вирішити, чи варто намагатися виростити це чудо на своїй ділянці.

характеристика сорту

Високорослий, індетермінатний: зростання триває, навіть коли на верхівці центрального пагона з'являється квіткова кисть. Середньостиглий, томати визрівають через 90-130 днів з моменту проростання насіння. Стійкий до перепадів температури, в міру невибагливий. Зав'язі формуються і розвиваються весь період вегетації.

Плоди добре дозрівають знятими з куща, зберігаючи при цьому смакові якості. У сприятливих умовах кущ виростає до 180 см, зав'язі формуються в кожному междоузлии. Листя поникла. Плоди чорних томатів можна залишати для отримання власного насіння, так як сорт негібридних.

опис плодів

Основна форма – серцеподібна правильна, буває також витягнутої або округлої. У помідорів чорно-бордовий колір і фіолетовий відлив. Вага томатів досягає кілограма і більше. М'якоть щільна, м'ясиста. Смак помідорів Чорне серце Бреда своєрідний. Ароматний, солодкий, тонкий, з ноткою тропічних фруктів.

Підходять томати для вживання в свіжому вигляді, приготування салатів, соків, соусів. Помідори чорного кольору відносять до афродизіаками, а в старовину їх навіть називали яблуками любові.

Рекомендації по вирощуванню

Сорт підходить для культивування в теплицях. На територіях, рекомендованих для районування, томати вирощують у відкритому грунті. Це російський південь, середня смуга. Крім того, помідори зарекомендували себе позитивно на Уралі і в Сибірському окрузі. Врожайність вище середньої. В умовах відкритого грунту 1 кущ приносить 5-7 кг плодів, при тепличному способі вирощування цей показник може бути вище. Сорт показує стійкість до багатьох хвороб пасльонових, особливо до фітофторозу.

Вимоги до грунту стандартні для всіх томатів: вона повинна бути пухкої, легкої і поживною. Рекомендується регулярний полив теплою водою в невеликих обсягах або крапельне зрошення під корінь. На розсаду насіння висівають з середини до кінця лютого, а також в перших числах березня. Перед закладенням в грунт їх знезаражують замочуванням в розчині марганцівки, потім промивають чистою водою.

З'явилися сходи пікірують з моменту появи двох справжніх листочків. Систематично проводять підживлення комплексними добривами. Перед висадкою на постійне місце розсаду обов'язково гартують.

У обігріваються теплиці рослини висаджують з початку квітня, в неопалювані – не раніше початку – середини травня. У відкритий грунт висадка проводиться з моменту припинення загрози зворотних заморозків.

Залежно від погодних умов, цей термін починається з середини травня і закінчується в першій декаді червня. Щільність посадки – 2-3 куща на квадратний метр. Цю норму можна збільшити, якщо планується вирощувати рослину в одне стебло.

Сорт чуйний до внесення органічних добрив. Розсаду після висадки рекомендується пролити розведеною гнойової рідиною. При малій кількості сонячних днів рослини підживлюють попелом. Для максимальної віддачі врожаю землю рекомендується підготувати восени, внісши органіку. Кущ витримує вагу плодів, але для страховки бажано провести підв'язку.

Щоб забезпечити доступ світла до рослин для повноцінного розвитку, хорошу вентиляцію для профілактики грибкових хвороб, зайве листя видаляють. Як свідчать відгуки городників, думки щодо формування куща томатів Чорне серце Бреда поділяються.

Ось деякі із способів пасинкування, кожен з яких має право на існування: