Які сорти огірків можна вирощувати на підвіконні будинку


Зміст
  1. Які сорти огірків можна вирощувати на підвіконні будинку?
  2. Характеристики «домашніх» огірків
  3. Огірочки для підвіконня
  4. Підбір ємностей
  5. підготовка ґрунту
  6. вибір місця
  7. підготовка насіння
  8. Догляд за розсадою
  9. підживлення
  10. формування лози
  11. Посів огірків взимку
  12. Посів огірків влітку
  13. Щедрик
  14. Кімнатні огірки Ритова
  15. Зозуля
  16. Русский зимовий
  17. домовичок Кузя
  18. Машенька
  19. хрустик
  20. міський огірочок
  21. ендуро F1
  22. Московський тепличний F1
  23. Альтернативний вид тари
  24. ВІДЕО: як виростити огірки на підвіконні?
  25. Такі різні сорти огірків
  26. вибираємо сорт
  27. Рекомендовані сорти огірків для вирощування на підвіконні
  28. Вирощуємо огірочки на підвіконні
  29. Догляд за огірками
  30. Відео – Посадка насіння огірків
  31. Самозапильних різновиди огірків для вирощування на підвіконні
  32. Неопиляемие сорти кімнатних огірків
  33. Кімнатні огірки для вирощування взимку
  34. Універсальні сорти огірків для підвіконь

Які сорти огірків можна вирощувати на підвіконні будинку?

Давно минули ті часи, коли городяни, які не мають дачі, заздрили тим, у кого вони були. Сьогодні навіть житель висотки може дозволити собі ласувати свіжою зеленню і овочами, використовуючи для їх вирощування вікна, балкони та лоджії.Порадувати своїх рідних свіжим хрустким зеленці сьогодні може будь-який неледачий городянин, зробивши правильний вибір сорту огірків для вирощування на підвіконні. Те ж стосується і томатів, і полуниці, і перцю – сучасні селекціонери спеціально створили види овочів, які можна вирощувати в горщиках і отримувати гідні врожаї.

Характеристики «домашніх» огірків

Щоб цілий рік насолоджуватися власним урожаєм зеленцов, слід заздалегідь ознайомитися, які існують сорти огірків для вирощування на підвіконні. Вони повинні володіти іншим набором якостей, ніж ті, що висіваються в теплицях або у відкритому грунті:
  • По-перше, це повинні бути самозапильних гібриди, щоб не витрачати час на ручне запилення.
  • По-друге, бажано, щоб рослина була тіньолюбні, так як йому підходить далеко не кожне вікно. Щоб не підсвічувати додатково лампами в зимовий період, краще заздалегідь доглянути сорти огірків для вирощування на підвіконні, які легко переносять недолік світла.

  • По-третє, краще придбати морозостійкий сорт, особливо для посадки на балконі або лоджії, де немає додаткового обігріву.
Якщо раніше сорти огірків для вирощування на підвіконні будинку складалися всього з одного виду – «кімнатний Ритова», то сьогодні їх десятки. Важливо оцінити, в яких умовах буде виростати овоч, і, виходячи з них, придбати найбільш підходящий, благо все характеристики виробники вказують на упаковці.

Огірочки для підвіконня

Для багатьох «домашніх городників» першочерговим завданням є високий урожай. Насправді важливіше, щоб рослина виросла міцним і здоровим в умовах балкона або вікна, тоді і збір плодів стане приємною подією. На сьогоднішній день визнані такі кращі сорти огірків для вирощування на підвіконні:
  • «Престиж f1» – партенокарпічний вид, що дає плоди дуже тривалий період. Перші зеленці можна збирати вже через 40 днів після сходів насіння. Огірочки мають 6-8 см в довжину і відрізняються відмінними смаковими якостями.
  • «Маша f1» – дуже скоростиглий вид, що дає плоди на 35-40-й день. Також з категорії «сорти огірків для вирощування на підвіконні». Догляд за ним дозволяє домагатися формування до 7 зеленцов на одній кисті. Плоди темно-зелені з відмінними смаковими якостями.
  • «Мураха f1» – один з найбільш врожайних видів огірків. Також є партенокарпічних, дозріває пучками, в кожному з яких формується до 7 плодів.
  • «Балконний» – універсальний сорт, дає урожай на 41-й день після сходів насіння. Щодо морозостійкий, що робить його найкращим претендентом для вирощування на заскленому балконі. Урожайність – до 10 кг / м2.
Купуючи сорти огірків для вирощування на підвіконні, обов'язково слід перевіряти, щоб це властивість було зазначено на упаковці. Також там повинні бути прописані всі його якості – від врожайності і термінів дозрівання до умов для їх дозрівання.

Підбір ємностей

Огірки люблять простір, навіть коли ростуть на городі, тому варто заздалегідь подбати про тару для них. При виборі ємності слід враховувати, що оптимальний обсяг для однієї рослини становить 5 літрів. Це можуть бути окремі горщики з кераміки або цілісний довгий контейнер з пластмаси.

Деякі «домашні городники» пристосовують пластикові п'ятилітрові бутлі для води, попередньо відрізавши їм горловину. Також можна використовувати щільні поліетиленові пакети, якщо під рукою немає іншої ємності.Слід враховувати деякі нюанси, вибираючи відповідну тару для будь-якого сорту огірків для вирощування на підвіконні. Особливості цієї рослини в тому, що воно не терпить як сухості землі, так і застою води, тому в ємності повинні бути отвори для її стоку.Якщо пристосовувати під «город» ящики, то їх попередньо необхідно обтягнути щільним целофаном, зробивши на дні отвори. Будь-яка з перерахованих ємностей згодиться, щоб виростити і зібрати хороший урожай огірків.

підготовка ґрунту

Для тих, хто не бажає витрачати час на приготування грунтової суміші, підійде готова, яка продається в спеціалізованих магазинах. Тим же, хто хоче особисто брати участь в процесі від початку до кінця, досвідчені городники рекомендують створити грунт своїми руками. Для цього будуть потрібні:
  • 1 частина городньої або дернової землі;
  • компосту – 1 частина;
  • пісок – 1/5 частина;
  • деревна тирса – 1/5;
  • деревна зола – 1/5.
Щоб грунт не завдала шкоди рослинам, її слід прожарити, для чого можна використовувати звичайну духовку. У деко насипається готовий і перемішаний грунт шаром до 5 см і ставиться хвилин на 20-30 в розігрітий до 100-110 градусів духовку.

Після прожарювання грунт потрібно удобрити, для чого достатньо додати мінеральних добрив для гарбузових об'ємом в пару сірникових коробок. Можна придбати спеціальні добавки для огірків. Готовий грунт фасується по п'ятилітровим ємностей і ретельно поливається за добу до висіву насіння. Які б не використовувалися сорти огірків для вирощування на підвіконні, підготовка грунту однакова.

вибір місця

Важливу роль в гарному врожаї відіграє те, де саме будуть огірки виростати. Ця рослина любить сонячне світло і тепло, тому або це будуть вікна або балкон з південного боку, або утеплений і забезпечений фіто- або люмінесцентними лампами підвіконня з іншого боку.Потрібно пам'ятати, що звичайному сорту огірків потрібно до 12 годин світла, щоб розсада росла рівномірно. Особливо це стосується періоду з листопада по кінець січня. Якщо використовується насіння, спеціально виведені як тіньолюбиві, то цей період можна скоротити.

Дуже важливо, щоб рослина не піддавалося протягам при провітрюванні. Необхідно, щоб рама не пропускала холодне повітря. Деякі городники навіть при якісному склінні використовують додатковий утеплювач або натягують між рослиною і віконною рамою поліетиленову плівку. Вона досить добре пропускає сонячне світло, але при цьому рятує від холоду.У кожного городника є маленькі хитрощі, які допомагають рослині стати міцним і здоровим (наприклад, використання дзеркал або фольги для відбиття сонячних променів і збільшення освітлення). Також бажано не ставити горщик прямо на підвіконня, а краще підкласти під нього шар пінопласту або просто дерев'яні бруски. Це додаткова міра для запобігання огірків від холоду.

підготовка насіння

Щоб уникнути подальших проблем при виростанні насіння, краще провести їм профілактику. Для цього використовується слабкий розчин марганцівки, в якому посадковий матеріал витримується пару годин. До речі, це також є перевіркою їх якості – садити слід тільки ті, що за цей час опустилися на дно. Насіння, плаваючі на поверхні, або взагалі не зійдуть, або не дадуть врожаю.Після марганцівки насіння потрібно залишити на пару днів у вологому середовищі для пророщування. Для цього підійде змочена водою марля або натуральна тканина, які потрібно обприскувати в міру їх висихання.

Коли насіння «проклюнутся», їх можна висаджувати в підготовлені для цього стаканчики. Деякі городники воліють сіяти відразу в горщики, що економить їм час, але важливо таку ємність накривати плівкою, поки у розсади не з'являться перші листочки.Які б не були сорти огірків для вирощування на підвіконні, в перший тиждень до появи сходів їм необхідно забезпечити температуру + 22 … + 24 градуси. Після того як вони зійдуть, їх можна переносити в більш прохолодне місце, де повітря прогрівається до +18, але забезпечено хороше освітлення.

Догляд за розсадою

Щоб щодня з кожної рослини збирати від 10 до 25 зеленцов, йому слід забезпечити відповідний догляд. Для цього:
  • полив повинен здійснюватися щодня, але необхідно стежити, щоб вода не застоювалася;

  • потрібно забезпечити рослині відповідну вологість, для чого достатньо обприскувати його з пульверизатора 1-2 рази на день;
  • якщо рослина знаходиться під штучним освітленням, то полив можна робити вранці і ввечері.
Щоб заощадити час, деякі городники ставлять під горщики з розсадою піддони з гравієм, куди наливають воду. Це сприяє постійному зволоженню грунту і повітря. Влітку грунт повинен бути постійно мокрою, а взимку можна полив скоротити, але за вологістю повітря слід стежити в будь-який час року.

підживлення

Щоб були здоровими сорти огірків для вирощування на підвіконні і збір плодів став справжнім святом, їх необхідно якісно годувати. Для цього через 2 тижні після появи сходів потрібно зробити і внести перший мінеральний розчин:
  • на 3 л води додати 2 ч. л. мінерального добрива для огірків або гарбузових культур, поливати з розрахунку 1-2 склянки на 1 рослину в період зростання і 3-4 – під час плодоношення.
  • для продовження терміну життєдіяльності рослини раз в 2-3 тижні рекомендується поливати розчином з 1 ковпачка «Роста» на 2 л води.
Гарною підмогою є підсипка свіжого біогумусу раз в 3-4 тижні.

формування лози

Для того щоб стебло рослини виріс міцним і добре плодоносив, перше прищипування верхівки проводиться, коли з'явилося 4-5 листочків. Це «спровокує» до зростання бічні гілки. Коли вони дадуть свої пагони, то прищипування проводиться над третім або п'ятим листом. Вуса також необхідно видаляти, стежачи за тим, щоб на їхньому місці не з'являлося загнивання.Коли основна лоза почне підніматися, її слід підв'язати, для чого можна вставити палки 1 м довжини прямо в ємності з рослиною або натягнути волосінь уздовж вікна. Ліану потрібно Прищепа над 11-м або 12-м листом. Коли почнеться плодоношення, необхідно стежити, щоб зеленці НЕ перестигати. Чим частіше зриваються плоди, тим вище урожай.

Посів огірків взимку

Головною відмінною рисою у будь-якого сорту огірків для вирощування взимку на підвіконні є потреба в додатковому освітленні. Краще, якщо для цього використовуються спеціальні фітолампи. В іншому умови догляду прості:
  • помірний полив;
  • підвищена вологість повітря, для чого краще використовувати ємкості з водою або обприскувати рослини кілька разів на день;
  • своєчасне формування куща;
  • щоденний збір врожаю в період плодоношення.
Огірки потребують взимку в підгодівлі не менш, ніж в іншу пору року. Від цього безпосередньо залежить розмір врожаю. Якщо рослина «недоїдає», то воно підкаже це повільним зростанням і пожовклими Зеленцями.

Посів насіння можна проводити в будь-якому місяці, але при цьому враховувати температуру і освітленість обраного місця. Так як огірки можуть дати врожай вже через 4-5 тижнів, то їх посадка залежить тільки від уподобань господаря. Наприклад, це можна зробити за 5-6 тижнів до новорічних свят, щоб порадувати гостей салатом зі свіжих огірків.

Посів огірків влітку

Якщо взимку важливо, щоб було додаткове освітлення, то сорти огірків для вирощування влітку на підвіконні в цьому не мають потреби. Навпаки, можна злегка притіняти рослини сіткою, якщо вибрано південне вікно. Головні вимоги для гарного врожаю в цей період:
  • частий полив;
  • регулярне обприскування водою;
  • своєчасний збір урожаю.
В цілому вирощування огірків в будь-який час року – це не обтяжливе заняття, що доставляє радість при зборі врожаю.Свіжі овочі в холодну пору року стануть приємною і корисною добавкою до повсякденного раціону. Для цього необов'язково купувати імпортну продукцію в найближчому супермаркеті, цілком реально організувати міні город у власній квартирі.Щоб вирощування огірків будинку на підвіконні взимку увінчалося хорошим урожаєм, слід підбирати спеціальні, партенокарпические гібриди – сорти що не потребують запилення. Кожен з них має свої негативні і позитивні якості, знаючи які легше домогтися бажаного результату.

Щедрик

Даний сорт розроблений спеціально для подібного типу вирощування. Перший урожай повновагих зелених плодів до 15 см завдовжки можна отримати на 45 день після висаджування насіння.

«Щедрик» не вимогливий до світла, тому ідеально підходить для вікон, що виходять на північну сторону будинку. При регулярному поливі і дотриманні температурного режиму один кущ дає до 20 плодів за сезон.

Кімнатні огірки Ритова

Кращий сорт огірків для вирощування на підвіконні взимку, виведений спеціально.

Високоврожайний, кущистий, не вимагає спеціальної підв'язки і додаткового освітлення при короткому світловому дні. Вимогливий до тепла і поливу, добре реагує на підживлення мінеральними добривами.

Зозуля

Гібрид F1, порівняно молодий і не дуже відомий, прекрасно зарекомендував себе серед городників «кімнатного» масштабу завдяки таким якостям:

  • самозапилюватися;
  • високоврожайний;
  • стійкий до найпоширенішим захворюванням;
  • підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для засолювання.
До основних недоліків сорту можна віднести його світлолюбна, тому при висадці на затіненому підвіконні слід збільшувати світловий час доби за допомогою ламп.

Русский зимовий

Сорт виведений в 2013 році, за основу взято Клинское різновиди рослини, славні з часів Царської Росії підвищеною стійкістю до хвороб.

Мають характерні для основного сорту чудові якості:

  • тенеустойчівость;
  • низьку гіллястість;
  • хороші товарні і смакові якості.
На відміну від інших сортів, має пупирчатие плоди зі слабкими білими смугами.

домовичок Кузя

Сорти огірків для вирощування на підвіконні взимку, селекціоновані з урахуванням особливостей кімнатного вирощування, істотно відрізняються від видів рослин, призначених для відкритого грунту.


Цей різновид відзначена багатьма любителями за наступні якості:

  • низьку вимогливість до висвітлення;
  • стійкість до перепадів температур в приміщенні;
  • плодючість – 2-3 куща видають за сезон до 10 кг повноцінної продукції;
  • смакові якості.
Любить полив теплою водою і пухкий грунт. Гарний як в свіжому вигляді, так і в якості малосольной заготовки.

Машенька

Відноситься до найраніших гібридам. Перший урожай в кількості 5-6 зеленцов середнього розміру можна отримати через місяць після появи сходів.

переваги:

  • не переростає;
  • добре плодоносить в кімнатних умовах;
  • стійкий до борошнистої роси.
недоліки:
  • потребує додаткової підсвічуванню в зимовий час;
  • вимогливий до підгодівлі;
  • батоги сильно розростаються, тому для вирощування слід вибирати вікна великих розмірів.
Найкраще сорт реагує на полив органічними видами добрив – наприклад, розчином гною, приготованим з розрахунку 1:10.

хрустик

Порівняно молодий гібрид, відповідний в рівній мірі, як для теплиці, так і для вирощування огірків на підвіконні взимку.

Відмінною особливістю сорту є висока врожайність і прекрасні смакові якості плодів – характерна гіркота видалена з зеленцов на генетичному рівні. З недоліків слід зазначити сильну гіллястість і високорослої – 2-3 куща на підвіконня здатні повністю затінити кімнату.

міський огірочок

Середньостиглий корнішон, добре переносить недолік світла в зимовий період.

Відрізняється особливою врожайністю і стійкістю до борошнистої роси і оливкової плямистості. Кілька кущів, висаджених на підвіконні, здатні в короткі терміни дати до 20 кг повновагих пухирчатою плодів з тонкою шкіркою і хорошою щільністю.

ендуро F1

Прекрасний сорт, нідерландського походження, робить вирощування огірків на підвіконні взимку дуже захоплюючим і прибутковим заняттям.Схильний до Пучкова зав'язі, що дозволяє отримувати високі врожаї на маленькій площі, добре переносить перепади температури і низьку вологість повітря. При дотриманні всіх правил агротехніки плоди виростають до 40 сантиметрів в довжину.

Московський тепличний F1

Один з найстаріших гібридів, виведений ще в радянські часи, відрізняється великими розмірами плодів і хорошою стійкістю до різних захворювань.

При регулярному поливі теплою водою і підгодівлі мінеральними добривами дає до 15 кг високоякісного салатної продукції.

Альтернативний вид тари

Щоб якомога ефективніше задіяти весь простір підвіконня, слід використовувати ємності, що дозволяють ставити кущі впритул один до одного без шкоди для кореневої системи. Вирощування огірків на підвіконні взимку в пакеті – прекрасна заміна громіздким дерев'яним скриньок або відрах.Слід використовувати для цієї мети тільки щільні поліетиленові вироби, місткістю не менше 5 літрів. Під міні-грядкою потрібно обов'язково встановлювати піддон, куди буде збиратися зайва волога, що стікає з дренажних отворів, розташованих на дні пакету. Догляд за рослинами в такій тарі ідентичний загальноприйнятій, що застосовується для кущів, висаджених в жорсткі ємності.

ВІДЕО: як виростити огірки на підвіконні?

У цьому ролику розповідається про принципи посадки і вирощування огірків на підвіконні, загальних для будь-яких сортів:Ми звикли, що свіжими огірками «прямо з грядки» можна ласувати тільки влітку, а взимку залишається задовольнятися тільки огірочками, купленими в магазинах. Але ж покупні овочі далеко не так смачні, як домашні, вирощені власними руками. Але кмітливі садівники знайшли спосіб навіть в холодну пору року радувати своїх домочадців свіжими хрусткими огірочками «прямо з грядки» – вони вирощують їх у себе на підвіконнях!Огірки на підвіконні взимку: найкращі сорти

Такі різні сорти огірків

Овочі, вирощені прямо в квартирі, вже не здаються дивиною – все більше дачників не бажають розлучатися з соковитими і смачними плодами на зиму, яким звикли за літній сезон. Тому вони і починають вдаватися до різних хитрощів, своєрідним «Лайфхак», таким як вирощування овочів на підвіконні. Серед тих культур, яким добре живеться в міській квартирі, особливо відзначити можна огірки.Огірки не будуть сильно страждати від нестачі сонячного світла в квартирі
  1. По-перше, це – тіньовитривалі рослини і вони не будуть сильно страждати від нестачі сонячного світла в квартирі в зимовий період.
  2. По-друге, огірки дуже зручно і ефективно утримувати: вони не займуть багато місця, але зате можна підібрати сорт з високою врожайністю.
  3. По-третє, огірки швидко ростуть і достигають – урожай з куща можна збирати вже через 4-5 тижнів з моменту посіву.
Але не кожному сорту огірків до смаку припаде життя в квартирі: деякі з них все-таки вважають за краще теплицю затишного віконця, а тому не зможуть повноцінно рости і плодоносити будинку. Як же вибрати сорт?Не кожному сорту огірків до смаку припаде життя в квартиріДля початку з'ясуємо, які бувають сорти:сорту, які не підходять для приготування домашніх заготовок, але зате відмінні на смак при використанні в їжу в сирому вигляді. З них виходять смачні і ароматні салати. Дуже добре зберігаються, тому часто використовуються для продажу. Шипіки огірків – білі.
Увага: якщо шипи на тільце огірка білі, то це – відмінний салатний сорт, але для консервування такі огірочки не годяться.
партенокарпічніСорти, які не вимагають запилення. Дають плоди, в яких немає насіння
самопильніСорти, у яких в одній квітці є і маточки, і тичинки. Запилюються вони самостійно, при цьому плоди у них – з насінням
бджолозапильніТут також все зрозуміло з назви. Для того щоб з'явилася зав'язь, потрібні бджоли, які запилюючи квітки рослини. На жаль, без комах тут не обійтися
гібриди F1«Дітки» першого покоління, отримані від схрещування двох різних сортів. Користуються популярністю серед садівників, тому що відрізняються рясним врожаєм, хорошим смаком плодів, добре переносять коливання параметрів умов вирощування
салатні
засолювальніСорти, оптимальним варіантом використання яких є приготування домашніх заготовок, так як шкірка таких плодів відмінно вбирає розсіл. Консервувати їх краще відразу після збору врожаю, так як лежкість у таких сортів мінімальна. Шипи на тільце плоду – чорні
універсальніГодяться такі огірочки на все: їх можна і солити, і маринувати, і їсти сирими. Шипи у них чорні
Також сорти огірків поділяються на кшталт умов і місця вирощування (для закритого або відкритого грунту), за формою стебла (ліана, кущ). Класифікуються вони і за розмірами зеленця (корнішони, пікулі і інші).
Зеленець – це назва плоду огірка.
Огірок Зеленець F1

вибираємо сорт

Як же вибрати сорт огірків для створення парника на вашому підвіконні? Все дуже просто:
  1. Огірки на підвіконні повинні займати якомога менше місця, щоб не мішатися, – тобто, вибирайте кущові сорти, а не ті, які, виростаючи, перетворяться в гігантську ліану.
  2. Вибирайте сорт з гарною врожайністю, щоб він принести більше користі (вірніше, плодів) садівникові.
  3. Вибирайте невибагливі до умов вирощування сорти: взимку через центрального опалення в квартирах буває дуже сухо, а огірки люблять вологість. До того ж, в зимовий період року рослини можуть відчувати брак світла.
  4. Зупиніть свій вибір на гібридах – такі сорти добре плодоносять і терпимо ставляться до негативних впливів навколишнього середовища.
Сорт має бути самозапилюватися
Сорт має бути самозапилюватися або партенокарпический – не будете ж ви взимку розводити бджіл, щоб вони запилювали ваші рослини?

Рекомендовані сорти огірків для вирощування на підвіконні

Наступні сорти цієї трав'янистої рослини вже перевірені часом, вірніше, дачниками.
Віконно-балконнийF1Назва гібрида вже сказало про цей сорт все – він створений спеціально, щоб оселитися у вас на віконці. Квіти переважно жіночі. Ласувати першими огірочками можна вже через 55 днів після того, як зійшла розсада. При цьому врожайність досить висока – з 1 квадратного метра знімають до 15 кг огірків. Зеленці гладкі, темно-зелені, блискучі, довжиною до 16 см. Дуже смачні в свіжому вигляді. Гібрид, який не боїться захворювань, тіньовитривалий, легко переносить перепади температур і не втрачає зав'язей
Катерина F1Гібридний сорт з ім'ям, яке колись носила велика імператриця. Середньоранній сорт (період визрівання близько 50 днів), що приносить плоди довгий час. Кущі середнього розміру, дають зеленці темно-зеленого кольору довжиною до 23 см. Врожайність хороша – з 1 квадратного метра можна «зняти» близько 18 кг соковитих огірочків. Малосприйнятливими до хвороб, морозостійкий, тіньовитривалий гібридний сорт. Використовується для домашнього консервування, але найкраще свої смакові якості проявляє при вживанні в свіжому вигляді
Подарунок Сходу F1Який не потребує запилення гібрид, середньостиглий. Слабоплетістое рослина середнього розміру, плодоносить рясно і довго, малосприйнятливими до захворювань. Дає ароматні плоди-здоровані скромного розміру (до 10 см завдовжки) з легким пушком.Урожайність середня – з 1 квадратного метра можна зібрати до 9 кг огірків, які добре консервуються і не менш чудові на смак при вживанні в сирому вигляді
Фауст F1Чи не потребує запилення, ранньостиглий гібридний сорт з жіночими квіточками. Плоди середнього розміру, гладкі в формі циліндра довжиною до 18 см з яскравим смаком, не гірчать. Використовуються для салатів
Зозуля F1Давно відомий старий средневетвящійся салатного призначення гібридний сорт. Врожайність хороша. Плодоносити починає рано – вже на 45 день після появи паростків. Плоди прикрашені білими шипами, великі (до 22 см завдовжки), з білим пушком, добре зберігаються. Щодо холодостійкий гібридний сорт, не боїться захворювань і холодів
Господарочка F1Морозостійкий середньоранній сорт, якому не потрібно запилювати. Сільноветвістое рослина, необмежене за рівнем зростання. Огірочки-колючки підходять як для консервації, так і для вживання в їжу в сирому вигляді. Розмір огірочків до 15 см, щільні, горбисті, темно-зеленого кольору плоди
Щедрик F1Скоростиглий сильнорослий сорт середнього рівня плетистими. Плоди з горбками, що не великі, довжиною до 12 см. М'якоть не гірчить, щільна, шкурка ніжна. Гібрид не боїться хвороб, невибагливий. Зеленці використовуються для приготування салатів
Маша F 1Партенокарпічний гібридний сорт. Час дозрівання зеленцов близько 45 днів. Урожайний, малосприйнятливими до хвороб. Огірочки НЕ гірчать, рано дозрівають. Їх консервують і їдять в сирому вигляді
онежский F1Бистросозревающій (до 38 днів після появи росточков), самозапилюватися гібрид. Слабоветвістий, індетермінатний. Огірочки невеликі (до 82 грамів), смугасті, форми циліндра, з чорним пушком. Підходить для засолу, маринування, приготування салатів

Вирощуємо огірочки на підвіконні

Тепер, щоб огірочки радували нас своїми плодами, їх насіння потрібно посадити і виростити. Визначившись з сортом, приступаємо до цього відповідального заходу.
  1. Почнемо з підготовки ємності для рослин і ґрунту. Підберіть для огірочків довгасті ящики або горщики з розрахунку не менше 5 літрів за обсягом на 1 рослину. У кожній ємності зробіть дренажні отвори.
  2. Готуємо почвогрунт: для цього змішуємо в рівних частках городню землю, пісок, прілого тирса, золу, перегній. Готовий грунт поставте в духовку і прогрійте, щоб знищити в ньому яйця комах і інфекції. Можна купити і магазинний готовий грунт.
  3. За 24 години до посіву засипте грунт в ємності і добре пролийте.
  4. Зробіть в грунті поглиблення (близько 1,5 см), помістіть туди насінину. Підготовлені насіння садимо або пророщені, або сухі, як зручніше. Присипте грунтом.
  5. Закриваємо ящики або горщики целофановою плівкою і маємо в своєму розпорядженні в тій кімнаті, де температура повітря тримається не менше +25 градусів. Можна поставити над радіатором опалення.
  6. Чекаємо появи перших сходів. Коли рослини проклюнутся, целофан прибираємо і ставимо скриньки з розсадою на підвіконня. Тепер температура повітря повинна бути близько 20 градусів.
  7. Коли рослини трохи підростуть, потрібно сформувати їх. Для цього, коли у кущиків з'являться 4-5 листків, потрібно починати прищеплювати верхівку, щоб в зростання йшли бічні гілки-батоги (їх залишають приблизно 2-3 на один кущ).
  8. Потім і батоги доведеться прищипувати (робиться це над 10-м листочком). За таким принципом рослина формується і далі.
  9. Не забудьте батоги підв'язати, щоб всій рослині вистачало світла. Зайві вуса обрізаються.

Догляд за огірками

Як же доглядати за огірочками, що живуть на вашому підвіконні, щоб вони обдаровували вас рясним врожаєм? Тут все просто:
  1. Деякі сорти огірків терпимо ставляться до деякої затіненості, але краще все-таки в повній мірі забезпечувати рослини цілющим світлом. Тому, якщо ви вирощуєте огірки на вікні взимку, то з листопада по лютий, в самі «темні» місяці, додатково підсвічувати рослини.
  2. Періодично підгодовуйте огіркові кущі органічними добривами.
  3. Поливають огірочки часто теплою відстояною водою – ці рослини люблять вологу. Якщо повітря в будинку сухий, то біля рослин ставлять блюдця з водою для зволоження і періодично обприскують кущі.
  4. Огірочки люблять тепло, а тому не ставте їх в холодну кімнату або те приміщення, яке часто провітрюється.
  5. Якщо огірочки стали плодоносити, то урожай потрібно знімати регулярно, краще – щодня, щоб кущик не витрачав сили на дозрілі плоди і формував нові, радуючи вас свіжими огірками якомога довше.
Гарне добриво – перебродивший настій з бананових шкурок, розведений водою.

Відео – Посадка насіння огірків

Якщо є величезне бажання самостійно вирощувати огірки, але немає власної дачі або хоча б маленької присадибної території, не варто впадати у відчай. Це ще не привід відмовлятися від своїх витівок. Сучасні селекціонери добре обізнані про цю поширеною проблеми і запропонували різноманітні сорти кімнатних огірків, які дають відмінний урожай.

Самозапильних різновиди огірків для вирощування на підвіконні

Навіть на підвіконні можна самостійно культивувати цю овочеву культуру. Головне – правильно вибрати різновид.
Також варто враховувати, що такі рослини бувають неопиляемимі і самозапилюватися.
Другий варіант простіший і зручніший у вирощуванні. Популярні самозапильних сорти огірків для підвіконня представлені кількома різновидами.

До їх числа відносять гібриди:До цієї ж категорії відносяться різновиди Машенька, Карапуз, Балалайка, Легенда, Лада, Клавдія, Мураха, Корольок, Стелла, Престиж, Клинское, Турнір. Приваблива особливість, якої відрізняються огірки самозапильних на підвіконні, полягає в тому, що їх не буде потрібно запилювати ручним способом, що так часто доводиться робити садівникам в домашніх умовах. Ще ці гібридні форми досить невибагливі і не бояться малої кількості сонячного світла.Серед усього різноманіття такого роду сортів відмінно зарекомендував себе огірок Квітневий F1 на підвіконні, який також відноситься до категорії самозапильних овочевих культур. Ця рослина справедливо відноситься до категорії ранньостиглих варіантів. Також гібридний сорт вважається салатним. Однак смачні його плоди не тільки в свіжому вигляді. Вони прекрасно підходять для засолювання, маринування та приготування різноманітних кулінарних шедеврів.Позитивні відгуки про огірок Квітневий F1 на підвіконні існують і з іншої причини. Плоди цієї овочевої культури среднебугорчатие, ребристі, циліндричної форми. Вони досить великі. Їх маса варіюється від 160 до 300 г. Довжина зеленцов коливається від 15 до 25 см. У них тонка і ніжна шкірка, а м'якоть соковита, хрустка, солодкувата. У ній немає пустот і навіть натяку на гіркоту. При цьому гібридна різновид, яку можна виростити в домашніх умовах, вельми продуктивна. Збирати врожай буде потрібно 2-3 рази в тиждень.Існують і інші популярні насіння огірків для підвіконня самозапильних, які успішно культивувати зможе навіть початківець садівник. До числа таких сортів можна віднести різновиди Міський огірочок, Балаган, Колібрі, Балконний, Махаон і Календар. Всі ці варіанти балконного типу. Їх рекомендується вирощувати в підвісних кашпо. Обсяг кошиків повинен бути мінімум 5 л.

Неопиляемие сорти кімнатних огірків

Не менш популярні і урожайні неопиляемие кімнатні огірки, які при дотриманні деяких правил агротехніки дозволять отримати смачні і соковиті плоди.

До категорії таких овочевих культур відносяться:Слід зазначити відразу, що під неопиляемимі слід розуміти різновиди, які не можуть зробити запилення самостійно. Для проведення такої процедури городнику доведеться вручну зривати пустоцвіт, який тільки що розпустилася.Це і є чоловічий квітка, з якого потім рекомендується обірвати листочки. Потім тичинкою необхідно делікатно і обережно доторкнутися до жіночих різновидів квіток, які теж тільки що розкрилися.За допомогою одного пустоцвіту городникам вдасться зробити запилення близько двох-трьох жіночих «особин». Щоб домогтися зростання більшого числа чоловічих квіток, досвідчені садівники рекомендують подсеівать гібриди, орієнтовані на запилення. До таких належать версії Геркулес, Горностай та Гладіатор.

Кімнатні огірки для вирощування взимку

Не тільки в весняно-літній сезон можна отримати в домашніх умовах рясний урожай, варто назвати і кращі сорти огірків на підвіконні взимку, які відрізняються продуктивністю і високою врожайністю. Вирощувати їх досить просто. Агротехніка таких овочевих культур вважається стандартною, вона передбачає систематичне здійснення поливу, розпушування грунту, внесення підгодівлі.Отже, які огірки посадити на підвіконні, в тому числі і в зимовий період? До числа таких сортів відноситься гібридна різновид Мураха. Ця овочева культура не вимагає запилення, що приваблює численних городників. З вирощуванням огірків Муравей F1 впорається навіть початківець садівник. В результаті нескладних маніпуляцій можна отримати компактні плоди, довжина яких не перевищує 11 см. Свіжі овочі дуже соковиті, смачні, солодкі та хрусткі. Окрошка або салат з ними вийдуть дуже апетитними.

Універсальні сорти огірків для підвіконь

Ще які огірки можна вирощувати на підвіконні взимку і влітку? Універсальним сортом є Чудо на віконці F1. Це гібридна різновид, яка відноситься до категорії ранньостиглих овочевих культур. З моменту появи сходів до збору врожаю проходить всього 40 діб. Ще одна перевага цього домашнього сорти огірків – їх інтенсивне плодоношення. Також зеленці цього різновиду залучають своїм насиченим смаком і соковитістю.Називаючи сорти огірків для вирощування на підвіконні, не можна обійти увагою гібридну форму сорти Престиж. Ця кімнатна овочева культура відрізняється тривалим плодоношенням. Вирішивши посадити такий сорт в домашніх умовах, можна досить довго насолоджуватися свіжими і смачними огірочками. Це партенокарпічних різновид. Вона показує дещо плоди, довжина яких зазвичай не перевищує 12 см.Знаючи, який сорт огірків можна виростити на підвіконні, не важко буде успішно культивувати овочеві культури прямо вдома. При цьому завжди можна отримати досить великий і смачний урожай. Читайте статтю: Як вирощувати огірок Герман F1 і в чому його переваги?